ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGI 2015/2016

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

Dnia 24 maja  dzieci z grupy  4 latków  świętowały Dzień Mamy i Taty. Wszystkie przedszkolaki  słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną  cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach, wokalnych  i tanecznych na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne prezenty własnoręcznie wykonane i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera była bardzo radosna i  przebiegała w niezwykle rodzinnej atmosferze.

Dnia 21 kwietnia   dzieci z grupy 4 latków  pod opieką wychowawczyń , wzięły udział w lekcji muzealnej. Wycieczka do Muzeum Porcelany  była okazją do bezpośredniego obcowania dzieci ze sztuką muzealną. Dzięki niej przedszkolaki  zdobyły dużo wiadomości, a wycieczka dostarczyła im wiele niezapomnianych wrażeń. Dla większości dzieci był to pierwszy pobyt w muzeum.

REKOLEKCJE 2016

 Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszym Przedszkolu odbyły się 23 marca. Prowadził je ksiądz Damian Mroczkowski. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozważaniach, których myślą przewodnią była Miłość Jezusa Miłosiernego. Dziękujemy Panu Bogu za ten wyjątkowy czas, za każde poruszenie serca. Dziękujemy również ks. Damianowi za duchowe towarzyszenie i dar modlitwy.

  Dnia 28 stycznia  dzieci z naszego przedszkola wybrały  się  na wycieczkę do  Jaskini  Solno- Jodowej w Szczawnie Zdroju . Jaskinia  solno- jodowa   to dla dzieci nie tylko  miejsce lecznicze, a także miejsce do zabawy . Dla tych, którzy potrzebowali odpoczynku, były  leżaki, w tle płynęła relaksująca muzyka. 

„Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba.
Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana.
No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło.
Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają.
Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości”

Dnia 20 stycznia w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji   Dnia Babci i Dziadka. Dziadkowie i babcie licznie przybyli na uroczystość.  Dzieci z  grupy  4 - latków śpiewały piosnki, tańczyły i recytowały wierszyki. Dziadkowie mogli zobaczyć jak  ich małe pociechy  występują .Goście byli wzruszeni, w  oczach niektórych, można było dostrzec łzę. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznym ciastem . Spotkanie przebiegło w miłej  atmosferze. 

Jest karnawał. W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi ,

mali zgromadzeni na tej sali.

W dniu 14  stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Wszystkie Przedszkolaki już od  samego rana były poprzebierane. Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Wszystkim  zabawom towarzyszyła radość, śmiech, a cały czas zabawy przebiegł w miłej atmosferze. 

WIZYTA DUSZPASTERSKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

W grudniu tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z naszego przedszkola przedstawiają swoim bliskim bożonarodzeniowe jasełka.  Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.  W przedszkolu panowała prawdziwa świąteczna atmosfera.

Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc i wsparcie udzielone przedszkolakom.

W piątek  4 grudnia nasze Przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały nadejścia tego dnia i specjalnie na tę okazję przygotowały krótki występ artystyczny dla Mikołaja. Na zakończenie swojej wizyty w naszym Przedszkolu  Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom mikołajkowe prezenty oraz zaprosił ich do wspólnego zdjęcia. Radość przedszkolaków  była ogromna. Uśmiech nie schodził maluchom z twarzy. Dzieci swoimi piosenkami oraz kartkami świątecznymi  podziękowały Mikołajowi za wspaniałe prezenty i zaprosiły go za rok do  naszego Przedszkola.

 

          Dnia 6.11.2015 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 4 w Wałbrzychu

odbył się Przedszkolny Przegląd Piosenki Jesiennej, w którym Julia Krupa  z grupy 4 – latków zaśpiewała piosenkę pt. "Pada deszcz”