ROK SZKOLNY 2016 / 2017

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

Dnia 18 maja   przedszkolaki z grupy 4- latków  świętowały Dzień Mamy i Taty. Wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły  wdzięczność i  miłość za matczyną cierpliwość i  dobroć, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po pięknych  występach w których przedszkolaki  zaprezentowały swoje zdolności, wokalne, recytatorskie i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom prezenty  i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera była bardzo radosna, przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

W kwietniu dzieci naszego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do Rozlewni Wody Mineralnej Anka w Szczawnie Zdroju. Na miejscu bardzo miły Pan oprowadził nas po hali produkcyjnej. Następnie  pokazał cały proces produkcji od pozyskiwania wody, wytwarzania butelek,  przyklejania etykiet aż do momentu jak woda wyjeżdża z magazynów   i trafia na półki sklepowe. Wszystkie te czynności w większości są wykonywane przez maszyny jednak człowiek musi czuwać nas sprawnym ich działaniem i bezpieczeństwem.

W lutym dzieci z naszego Przedszkola  pojechały na wycieczkę do magicznej groty Solnej – Jodowej w Szczawnie Zdrój, gdzie spędziły wyśmienicie czas wolny. Jaskinia jest wyłożona wewnątrz solą morską, przez co posiada specyficzny mikroklimat, dzięki któremu do organizmu przez skórę oraz układ oddechowy dostają się mikrocząsteczki soli, co pomocne jest w leczeniu wielu chorób i dolegliwości. Unikalny mikroklimat morski panujący w jaskini Solno-Jodowej, prócz swych właściwości leczniczych wpływa korzystanie na samopoczucie i działa relaksująco. Czyste zjonizowane powietrze pozwala w dużej mierze polepszyć swoją kondycję zdrowotną. Chętnie wrócimy jeszcze kiedyś do tego sympatycznego i przede wszystkim zdrowego miejsca.

Dnia 25 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W przedszkolu można było spotkać księżniczki, wróżki, elfy,  królewny, motylki, biedronki, kotki, policjantów, strażaka oraz inne postacie z bajek. W balu uczestniczyły wszystkie grupy wiekowe. Panie pracujące w przedszkolu dołożyły wszelkich starań, by tego dnia sale przedszkolne za sprawą dekoracji w postaci balonów oraz różnorodnych kolorowych ozdób wyglądały pięknie oraz wprowadzały dzieci w wesoły nastrój zachęcający do wspólnej zabawy. Po śniadaniu rozpoczął się długo oczekiwany bal. Przedszkolaki bawiły się przy ulubionych piosenkach. Nie zabrakło również zdjęć, zabaw ruchowych, konkursów w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości.

Dnia 18 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dziadka.  Przedszkolaki śpiewały piosnki, tańczyły i recytowały wierszyki. Goście byli  bardzo poruszeni.  W oczach niektórych, dostrzec można było łzę wzruszenia. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Mali artyści  obdarowali  Babcie i Dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami i zaprosiły na wspólny poczęstunek do pięknie zastawionych stołów. Bardzo dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie.

Dnia 04. 01 2017 roku ,w naszym przedszkolu gościliśmy ks. Władysława Terpiłowskiego  - proboszcza Parafii św. Barbary w Wałbrzychu. Ksiądz Proboszcz udzielił błogosławieństwa dzieciom, nauczycielom i wszystkim pracownikom przedszkola, by czas wspólnie spędzany w placówce był źródłem radości, dobroci, miłości, mądrości oraz wzajemnego poszanowania.

" Była noc, ciemna noc, wiatr i mgła. Była noc, ciemna noc, Ona szła. 
Dokąd idziesz Panienko, taka krucha jak szkiełko? 
Do Betlejem Panienka szła…

Była noc, ciemna noc, wiatr i mgła. Była noc, ciemna noc, Ona szła. 
Szła przez ciemność, zawieję, niosła ludziom nadzieję, świt nowego, lepszego dnia…"

 

Dnia 19.12.2016 roku Przedszkolaki z grupy 4 – latków  wraz z rodzicami, rozpoczęły Bożonarodzeniowe Jasełka. Tego dnia aktorami były dzieci, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowały wspaniały, świąteczny występ. Głównym celem przedstawienia było wprowadzenie  w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną. Aktorzy przebrani w odpowiednie kostiumy, przedstawili historię przyjścia na świat Jezusa, recytując wierszyki oraz śpiewając kolędy               i pastorałki. Świątecznego uroku dodawała: dekoracja oraz choinka. Po skończonym występie dzieci,  wszyscy życzyli sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt.

We wtorek dnia 6 grudnia   Przedszkolaki od  rana w radosnej atmosferze oczekiwały na przyjście św. Mikołaja. Gdy przybył niecodzienny gość z  prezentami , dzieci  przywitały go specjalnie na tę okazję przygotowanym piosenkami i wierszykami. Każde dziecko z uśmiechem i radością odbierało prezent od św. Mikołaja. 

 

Książka pobudza wyobraźnię, uczy myślenia.

             Pragnąc kontynuować  tradycję czytania książek  dzieci z naszego przedszkola wraz z opiekunami wybrały się  do biblioteki miejskiej. Przedszkolaki  zostały zapoznane z pracą bibliotekarza, oraz  z zaciekawieniem wzięły aktywny udział w przygotowanych przez Panią bibliotekarkę zajęciach. Z radością odpowiadały na pytania,  naśladowały zwierzęta a także wykazały się dużą znajomością różnych bajek. Dzieci podziękowały Pani za bardzo ciekawie zorganizowane zajęcia.