ROK SZKOLNY 2016 / 2017

Dnia 18 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dziadka.  Przedszkolaki śpiewały piosnki, tańczyły i recytowały wierszyki. Goście byli  bardzo poruszeni.  W oczach niektórych, dostrzec można było łzę wzruszenia. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Mali artyści  obdarowali  Babcie i Dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami i zaprosiły na wspólny poczęstunek do pięknie zastawionych stołów. Bardzo dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie.

Dnia 04. 01 2017 roku ,w naszym przedszkolu gościliśmy ks. Władysława Terpiłowskiego  - proboszcza Parafii św. Barbary w Wałbrzychu. Ksiądz Proboszcz udzielił błogosławieństwa dzieciom, nauczycielom i wszystkim pracownikom przedszkola, by czas wspólnie spędzany w placówce był źródłem radości, dobroci, miłości, mądrości oraz wzajemnego poszanowania.

" Była noc, ciemna noc, wiatr i mgła. Była noc, ciemna noc, Ona szła. 
Dokąd idziesz Panienko, taka krucha jak szkiełko? 
Do Betlejem Panienka szła…

Była noc, ciemna noc, wiatr i mgła. Była noc, ciemna noc, Ona szła. 
Szła przez ciemność, zawieję, niosła ludziom nadzieję, świt nowego, lepszego dnia…"

 

Dnia 19.12.2016 roku Przedszkolaki z grupy 4 – latków  wraz z rodzicami, rozpoczęły Bożonarodzeniowe Jasełka. Tego dnia aktorami były dzieci, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowały wspaniały, świąteczny występ. Głównym celem przedstawienia było wprowadzenie  w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną. Aktorzy przebrani w odpowiednie kostiumy, przedstawili historię przyjścia na świat Jezusa, recytując wierszyki oraz śpiewając kolędy               i pastorałki. Świątecznego uroku dodawała: dekoracja oraz choinka. Po skończonym występie dzieci,  wszyscy życzyli sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt.

We wtorek dnia 6 grudnia   Przedszkolaki od  rana w radosnej atmosferze oczekiwały na przyjście św. Mikołaja. Gdy przybył niecodzienny gość z  prezentami , dzieci  przywitały go specjalnie na tę okazję przygotowanym piosenkami i wierszykami. Każde dziecko z uśmiechem i radością odbierało prezent od św. Mikołaja. 

 

Książka pobudza wyobraźnię, uczy myślenia.

             Pragnąc kontynuować  tradycję czytania książek  dzieci z naszego przedszkola wraz z opiekunami wybrały się  do biblioteki miejskiej. Przedszkolaki  zostały zapoznane z pracą bibliotekarza, oraz  z zaciekawieniem wzięły aktywny udział w przygotowanych przez Panią bibliotekarkę zajęciach. Z radością odpowiadały na pytania,  naśladowały zwierzęta a także wykazały się dużą znajomością różnych bajek. Dzieci podziękowały Pani za bardzo ciekawie zorganizowane zajęcia.