ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGI 2015/2016

PRACA KONKURSOWA  WYKONANA PRZEZ   MATEUSZA ZALEWSKIEGO  

PT. "MARZENIE Z BRAVE KIDS"

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

Dnia 19 maja  dzieci z grupy 5/6 latków  świętowały Dzień Mamy i Taty. Wszystkie przedszkolaki  słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną  cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach, wokalnych  i tanecznych na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne prezenty własnoręcznie wykonane i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera była bardzo radosna i  przebiegała w niezwykle rodzinnej atmosferze.

                   Dnia 10 maja dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej  wzięły udział w warsztatach ekologicznych  o tematyce „Myśląc o jutrze, segregujemy dzisiaj”. Przedszkolaki przypomniały  sobie, w jaki sposób segregować śmieci oraz  dbać o naszą planetę. 

                    Dnia 14 kwietnia   dzieci z grupy 5/6 latków  pod opieką wychowawczyń, wzięły udział w lekcji muzealnej. Wycieczka do Muzeum Porcelany w Wałbrzychu   była okazją do bezpośredniego obcowania dzieci ze sztuką muzealną. Dzięki niej przedszkolaki zdobyły dużo wiadomości, a wycieczka dostarczyła im wiele niezapomnianych wrażeń

REKOLEKCJE 2016

 

 Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszym Przedszkolu odbyły się 23 marca. Prowadził je ksiądz Damian Mroczkowski. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozważaniach, których myślą przewodnią była Miłość Jezusa Miłosiernego. Dziękujemy Panu Bogu za ten wyjątkowy czas, za każde poruszenie serca. Dziękujemy również ks. Damianowi za duchowe towarzyszenie i dar modlitwy.

Dnia 21 marca  z okazji Świąt Wielkanocnych odbyło się przedstawienie pt. "Wydmuszki – leniuszki”, które przygotowała grupa 5/6 latków. Przedszkolaki zaśpiewały piosenki oraz pięknie recytowały swoje role. Na koniec dzieci  złożyły  wszystkim  świąteczne życzenia: ZDROWYCH, WESOŁYCH ŚWIĄT  i  wręczyły  zrobione własnoręcznie prezenty  pracownikom przedszkola.

           Dnia  17.03.2016r. dzieci z grupy  5/6 latków,   wybrały się na  koncert do Szkoły Muzycznej, gdzie mogły wsłuchać się w  piękne głosy instrumentów oraz obserwować występy dzieci z najmłodszych klas.

 

  Dnia 28 stycznia  dzieci z naszego przedszkola wybrały  się  na wycieczkę do  Jaskini  Solno- Jodowej w Szczawnie Zdroju . Jaskinia  solno- jodowa   to dla dzieci nie tylko  miejsce lecznicze, a także miejsce do zabawy . Dla tych, którzy potrzebowali odpoczynku, były  leżaki, w tle płynęła relaksująca muzyka. 

„Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba.
Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana.
No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło.
Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają.
Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości”

Dnia 21 stycznia w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji   Dnia Babci i Dziadka. Dziadkowie i babcie licznie przybyli na uroczystość. Przedszkolaki z grupy  5/6 latków przygotowały przedstawienie pt.  Królewna Śnieżka. Dziadkowie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta. Goście byli poruszeni, w  oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze.

 

Jest karnawał. W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi ,

mali zgromadzeni na tej sali.

W dniu 14  stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wszystkie Przedszkolaki już od  samego rana były poprzebierane. Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Wszystkim  zabawom towarzyszyła radość, śmiech, a cały czas zabawy przebiegł w miłej atmosferze. 

                    Dnia 9 stycznia  w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” odbył się XIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w wykonaniu dzieci z wałbrzyskich przedszkoli. Nasze Przedszkole reprezentowały  dziewczynki z grupy 5/6 latków:  Martynka Rosińska, Magdalena Rudzińska, Olga Strzelec oraz  Marika Trzoski. Dziękujemy rodzicom dzieci uczestniczących w przeglądzie za udział i okazaną pomoc w przygotowaniach do występu.

               W grudniu tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z naszego przedszkola przedstawiają swoim bliskim bożonarodzeniowe jasełka.  Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.  W przedszkolu panowała prawdziwa świąteczna atmosfera.

Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc i wsparcie udzielone przedszkolakom.

W piątek  4 grudnia nasze Przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały nadejścia tego dnia i specjalnie na tę okazję przygotowały krótki występ artystyczny dla Mikołaja. Na zakończenie swojej wizyty w naszym Przedszkolu  Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom mikołajkowe prezenty oraz zaprosił ich do wspólnego zdjęcia. Radość przedszkolaków  była ogromna. Uśmiech nie schodził maluchom z twarzy. Dzieci swoimi piosenkami oraz kartkami świątecznymi  podziękowały Mikołajowi za wspaniałe prezenty i zaprosiły go za rok do  naszego Przedszkola.

 

                 W dniu 18 września nasze przedszkolaki  z grupy 5 -6 latków w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji  „Sprzątanie Świata”, oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę, oraz teren przedszkolny. Dzieci  „uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki. Naszej akcji przyświecało hasło „Wyprawa – poprawa”.