ROK SZKOLNY 2016/2017

Dnia 15 września po raz kolejny  gościliśmy w naszym przedszkolu objazdowy Teatr Kukiełkowy. Tym razem aktorzy przedstawili młodym widzom bajkę pt.: „0 Królu Złotolubku”. Wszyscy świetnie się bawili i wyciągnęli prawidłowe wnioski płynące z bajki. Taka forma kontaktów dzieci ze sztuką teatralną z całą pewnością sprzyja prawidłowemu stymulowaniu ich rozwoju.

ROK SZKOLNY 2015/2016

Spotkanie policjanta z dziećmi.

 

                Dnia 28 czerwca    nasze Przedszkole  odwiedził policjant. Funkcjonariusz  rozmawiał z  przedszkolakami o bezpiecznych zachowaniach na drogach. Przypominał  jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, oraz  jak zachować się wobec obcych osób. Spotkanie Pana policjanta  z naszymi wychowankami przebiegło w bardzo miłej atmosferze. 

MSZA ŚW.  Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU PRZEDSZKOLNEGO

                   Dnia 6 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka w naszym przedszkolu. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy animatorów. Pogoda tego dnia  była piękna  i zaplanowane zabawy odbyły  się na przedszkolnym placu zabaw. Animatorzy przy dźwiękach energetycznych utworów organizowali różne konkurencje sprawnościowe i tworzyli układy taneczne. Punktem kulminacyjnym był pokaz  robienia  wielkich baniek na placu zabaw przy pięknym  słońcu. Cudowne humory nie opuszczały przedszkolaków przez cały dzień.

            Dnia 02 czerwca  z okazji Dnia Dziecka  w Przedszkolu , odbyło się przedstawienie pod hasłem "Rodzice Dzieciom"  na podstawie wiersza  Juliana Tuwima pt. "Rzepka". Przedstawienie  zorganizowali rodzice dzieci z grupy 4- latków ".

Dziękujemy i Gratulujemy!

                      Dnia 28 kwietnia  do naszego Przedszkola przyjechał Teatr "AKUKU" z przedstawieniem pod tytułem: "Czar Złotej Rybki". Spektakl był utrzymany w wesołej tonacji, ale nie zabrakło w nim również morału - nie wolno kłamać i oszukiwać.

WIOSENNE PRZEDSTAWIENIE GRUPY 4 LATKÓW 

KONKURS WIELKANOCNA PISANKA

          Dnia 26  lutego  Przedszkolaki wybrały się na przedstawienie przygotowane przez starszych kolegów ze szkoły pt: „Czerwony Kapturek”  – adaptację baśni Charlesa Perraulta. Dzieci z  radością śledziły nieporadność wilka w trakcie przeobrażania się w babcię. Natomiast uczniowie szkoły mogli wykazać się twórczo. Swoje role zagrali z dużą ekspresją, której towarzyszył odpowiedni ton głosu, mimika i gesty. Występ bardzo podobał się publiczności.

             Dnia  23 lutego, dzieci  z naszego Przedszkola  wybrały się ze swoimi wychowawcami do Parku Nauki i Techniki ExploraPark w Wałbrzychu. Przedszkolaki  miały  okazję do rozwijania swoich zainteresowań technicznych, matematycznych poprzez zabawy z wykorzystaniem interaktywnych pomocy.

            Dnia 19 lutego, nasze Przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru Akuku,  z przedstawieniem kukiełkowym pt: ”O Jeżyku , który nie chciał być Jeżykiem”. Przygoda bohatera była nie tylko zabawna i ciekawa, ale także niezwykle pouczające dla naszych przedszkolaków.

"Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników. Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka. Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony. Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym."

Dnia  3 grudnia w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Górnika. Na tę uroczystość zostali zaproszeni goście – emerytowani  górnicy w strojach galowych. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą słuchały gości. Zadawały mnóstwo ciekawych pytań. Na koniec obdarowały górników własnoręcznie wykonanymi prezentami i podziękowały za przybycie.

Dnia 25 listopada  do naszego Przedszkola przyjechali  aktorzy z krakowskiego teatru Kanon. Tematem przedstawienia było "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Nasze przedszkolaki przypomniały sobie zasady poruszania się pieszych oraz pojazdów po drodze. Bez problemu wskazały zasadę działania sygnalizatora świetlnego oraz zasadę przechodzenia przez jezdnię w miejscach gdzie nie ma świateł. Przedstawienie bardzo się przedszkolakom podobało, świadczyły o tym radosne  oraz uśmiechnięte buzie.

 Dnia 17 listopada obchodziliśmy patronalne święto naszego Przedszkola, którego patronką jest św. Elżbieta. 13 listopada  dzieci wraz z nauczycielami oraz siostrą prowadzącą katechezę  przygotowały występ artystyczny mówiący o życiu i wartościach  którymi żyła św. Elżbiety

              Dnia 12 listopada  dzieci z naszego Przedszkola wraz z opiekunami wybrały  się na wycieczkę do „Kinderplanety”. Na miejscu Przedszkolaki oddały się szalonej zabawie w basenie wypełnionym kolorowymi piłeczkami. Dużo radości sprawiła również zabawa na zjeżdżalniach,  trampolinach,  labiryntach z przeszkodami, dotykowych grach edukacyjnych  oraz wielu  innych wspaniałych atrakcjach. Wyśmienita i szalona zabawa wycisnęła z przedszkolaków wszystkie „soki”. Do przedszkola wróciliśmy  bardzo zmęczeni i  zadowoleni.

          Dnia 20.10.2015 w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały przygotowany specjalnie na tę okazję  program artystyczny. Z wielkim przejęciem dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, a nawet tańczyły. Na koniec uroczystości przedszkolaki  wręczyły wszystkim paniom nauczycielkom wykonane przez siebie upominki.

          Dnia 20 października  2015 do naszego Przedszkola  przyjechali Panowie Strażacy z Jednostki Gaśniczo – Ratunkowej z  Wałbrzychu.

Przedszkolaki  słuchały bardzo uważanie  Panów Strażaków o niebezpiecznych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu ludzi oraz w jaki sposób należy się zachowywać, by zapobiec tym nieszczęściom.  Najwięcej emocji budził jednak wielki, czerwony wóz strażacki. Dzieci mogły  przyjrzeć mu się z bliska, poznać niezbędne wyposażenie i strój strażacki .W czasie spotkania  Strażacy zaprezentowali  pokaz lania wody z węża strażackiego. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, przy bardzo żywym udziale przedszkolaków .

Dnia 21 września  w naszym Przedszkolu gościliśmy teatr "Kanon" z Krakowa z przedstawieniem "Maniery Biedronki Lucynki". To kolejna wizyta aktorów, która została przyjęta z wielkim zaciekawieniem i entuzjazmem przez dzieci. Przedszkolaki bardzo żywiołowo reagowały na zabawę podczas spektaklu.