Dnia 21 czerwca w piękny słoneczny dzień  przedszkolaki  miały okazję do zabaw na dużym dmuchanym zamku. Podskoki, fikołki dostarczyły im mnóstwo radości, a przy okazji ćwiczyły cierpliwość oczekując na swoją kolej. Szczególnie zabawnie wyglądały, gdy chcąc wstać po upadku nie mogły utrzymać równowagi. Podczas zabawy panowała miła i radosna atmosfera.

"Uczmy miłości do przyrody 
uczmy spostrzegać jej piękno 
cieszyć się nim, podziwiać je 
i przestrzegajmy dzieci 
by tego piękna nie niszczyły" 
H. Zdzitowiecka

 

W czerwcu  dzieci z  naszego Przedszkola wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Książańskiego Parku Krajobrazowego na spotkanie z Leśnikiem. Celem wycieczki było pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka oraz kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody.

 

MSZA ŚWIĘTA NA ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

Dnia 2 czerwca dzieci naszego Przedszkola wraz z opiekunami brały udział   w projekcie  pt.  "Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałbrzychu  - szkołą naszych   dziadków, rodziców i moja" zorganizowanym przez  Gimnazjum nr 1 w Wałbrzychu  w ramach Inicjatywy Lokalnej we współpracy z Urzędem Miejskim w Wałbrzychu. W ramach tego projektu przeprowadzono warsztaty dla najmłodszych, przygotowano wystawę i prezentacje. Dziękujemy za zaproszenie J.

Dzień Dziecka to szczególna data w kalendarzu naszych małych pociech.
W tym uroczystym dniu dzieci ze wszystkich grup zgromadziły się na placu przed godz. 9.30, na którym czekała niespodzianka, był to Klaun , który przyjechał do przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka, aby ich rozbawić i zaciekawić. Klaun  miał całą gamę pomysłów, interaktywne zabawy z dziecięcą publicznością, pokaz fantastycznych ogromnych kolorowych baniek mydlanych,  która przerodziła się w jedną z ulubionych zabaw dzieci w łapanie baniek. Piękna pogoda dobre humorki i wiele uśmiechu u wszystkich uczestników. 

           Dnia 12 maja odwiedził nasze Przedszkole  Pan Policjant  z Wydziału ds. Prewencji  Komendy    Miejskiej  Policji w  Wałbrzychu.     W trakcie spotkań     dzieci mogły dowiedzieć się

m. in.: na czym polega praca w Policji. Zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa podczas zabawy na podwórku i w domu, poruszania się po drodze, kontaktu z osoba obcą. Zwrócono również uwagę na zagrożenia wynikające z kontaktu z osobą obcą. Przypomniano także numery alarmowe służb interwencyjnych.

ZAWODY SPORTOWE

Dnia 10 kwietnia do  naszego przedszkola zawitał wyjątkowy Gość - Siostra Prowincjalna. Z tej okazji nasze przedszkolaki przygotowały przedstawienie opowiadające o św. Elżbiecie. Po przedstawieniu popłynęły serdeczne życzenia skierowane do Siostry Prowincjalnej, oraz dzieci  wręczyły  upominki, a same zostały obdarowane słodkim poczęstunkiem. Bardzo dziękujemy Siostrze Pauli za wizytę!

Kontakt ze sztuką jest jednym z najwspanialszych sposobów rozwijania zdolności dzieci, w związku z tym postanowiłyśmy w tym roku szkolnym zorganizować dla naszych przedszkolaków wyjazd do prawdziwego Teatru Lalik i Aktora w Wałbrzychu.  Najmłodsze  dzieci obejrzały spektakl pt. ”Mały Ktoś i Pogromca Potworów”, grupa 5, i 6 latków  spektakl „Pinokio” . Przedszkolakom bardzo podobały się spektakle, aktorów nagrodziły gromkimi brawami i wróciły z teatru pełne pozytywnych wrażeń i emocji.

       Dnia 10 lutego  po raz kolejny  gościliśmy w naszym przedszkolu objazdowy Teatr Kukiełkowy AKUKU  z przedstawieniem pt. „Wesołe przygody Filutka”. Spektakl opowiada o małym, zabawnym chłopcu, który wiedzie beztroskie życie i zachowuje się niezbyt mądrze. Uczy koleżeństwa, tolerancji, pokazuje, że warto słuchać rad starszych i uczyć się przez całe życie

"Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników. Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka. Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony. Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym."

Dnia  30 listopada  w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Górnika. Na tę uroczystość zostali zaproszeni goście – emerytowani  górnicy w strojach galowych. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą słuchały gości. Zadawały mnóstwo ciekawych pytań. Na koniec obdarowały górników własnoręcznie wykonanymi prezentami i podziękowały za przybycie.

SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ NA WESOŁO

Dnia 28 listopada dzieci uczestniczyły w spotkaniu z "Filharmonią na wesoło”.  

Podczas pierwszego spotkania  w  tym roku  szkolnym mieliśmy okazję  podróżować  z muzyką do Dublina.

 

"Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś"

W związku ze świętem misia, w piątek 25 listopada dzieci ze wszystkich grup przyniosły  ze sobą swoje pluszowe przytulanki. Oprócz wystawy z misiem w roli głównej było pełno ciekawostek np.: spotkanie z książką prowadzone przez panią Krystynę Osiewałę, która wraz z młodzieżą   czytała bajki o historii pluszowego misia oraz prowadziła różne zabawy związane z tym wyjątkowym dniem.

 

ROK SZKOLNY 2016 / 2017

 

              Dnia 18 listopada dzieci z  grupy 3 i 6 latków oraz 23 listopada 4, 5 latki pojechały  do Sali zabaw „Kinderplaneta”. Nasze przedszkolaki jak zawsze były bardzo odważne i  z  ogromną radością pokonywały przeszkody i zanurzały się w kolorowych piłeczkach - było barwnie, ciekawie i wesoło!  Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, uśmiechnięte oraz  troszkę zmęczone.

 oraz 3

Nawiedzenie Figury Matki Bożej Fatimskiej

Dnia 14 październik w przedszkolu to nie tylko Dzień Nauczyciela, ale to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie.

Z tej też to okazji dnia 26 października  dzieci z naszego przedszkola  zaprosiły wszystkich pracowników na przedstawienie. Z wielkim zaangarzowaniem  recytowały wierszyki, śpiewały piosenki,a także  tańczyły. Na koniec wręczyły wszystkim pracownikom  wykonane przez przedszkolaki podarunki z życzeniami. Dzieci w ten sposób podziękowały za opiekę, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy i bardzo  smaczne posiłki. 

 

Dnia 15 września po raz kolejny  gościliśmy w naszym przedszkolu objazdowy Teatr Kukiełkowy. Tym razem aktorzy przedstawili młodym widzom bajkę pt.: „0 Królu Złotolubku”. Wszyscy świetnie się bawili i wyciągnęli prawidłowe wnioski płynące z bajki. Taka forma kontaktów dzieci ze sztuką teatralną z całą pewnością sprzyja prawidłowemu stymulowaniu ich rozwoju.

ROK SZKOLNY 2015 / 2016

Spotkanie policjanta z dziećmi.

 

                Dnia 28 czerwca    nasze Przedszkole  odwiedził policjant. Funkcjonariusz  rozmawiał z  przedszkolakami o bezpiecznych zachowaniach na drogach. Przypominał  jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, oraz  jak zachować się wobec obcych osób. Spotkanie Pana policjanta  z naszymi wychowankami przebiegło w bardzo miłej atmosferze. 

MSZA ŚW.  Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU PRZEDSZKOLNEGO

                   Dnia 6 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka w naszym przedszkolu. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy animatorów. Pogoda tego dnia  była piękna  i zaplanowane zabawy odbyły  się na przedszkolnym placu zabaw. Animatorzy przy dźwiękach energetycznych utworów organizowali różne konkurencje sprawnościowe i tworzyli układy taneczne. Punktem kulminacyjnym był pokaz  robienia  wielkich baniek na placu zabaw przy pięknym  słońcu. Cudowne humory nie opuszczały przedszkolaków przez cały dzień.

            Dnia 02 czerwca  z okazji Dnia Dziecka  w Przedszkolu , odbyło się przedstawienie pod hasłem "Rodzice Dzieciom"  na podstawie wiersza  Juliana Tuwima pt. "Rzepka". Przedstawienie  zorganizowali rodzice dzieci z grupy 4- latków ".

Dziękujemy i Gratulujemy!

                      Dnia 28 kwietnia  do naszego Przedszkola przyjechał Teatr "AKUKU" z przedstawieniem pod tytułem: "Czar Złotej Rybki". Spektakl był utrzymany w wesołej tonacji, ale nie zabrakło w nim również morału - nie wolno kłamać i oszukiwać.

WIOSENNE PRZEDSTAWIENIE GRUPY 4 LATKÓW 

KONKURS WIELKANOCNA PISANKA

          Dnia 26  lutego  Przedszkolaki wybrały się na przedstawienie przygotowane przez starszych kolegów ze szkoły pt: „Czerwony Kapturek”  – adaptację baśni Charlesa Perraulta. Dzieci z  radością śledziły nieporadność wilka w trakcie przeobrażania się w babcię. Natomiast uczniowie szkoły mogli wykazać się twórczo. Swoje role zagrali z dużą ekspresją, której towarzyszył odpowiedni ton głosu, mimika i gesty. Występ bardzo podobał się publiczności.

             Dnia  23 lutego, dzieci  z naszego Przedszkola  wybrały się ze swoimi wychowawcami do Parku Nauki i Techniki ExploraPark w Wałbrzychu. Przedszkolaki  miały  okazję do rozwijania swoich zainteresowań technicznych, matematycznych poprzez zabawy z wykorzystaniem interaktywnych pomocy.

            Dnia 19 lutego, nasze Przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru Akuku,  z przedstawieniem kukiełkowym pt: ”O Jeżyku , który nie chciał być Jeżykiem”. Przygoda bohatera była nie tylko zabawna i ciekawa, ale także niezwykle pouczające dla naszych przedszkolaków.

Dnia 25 listopada  do naszego Przedszkola przyjechali  aktorzy z krakowskiego teatru Kanon. Tematem przedstawienia było "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Nasze przedszkolaki przypomniały sobie zasady poruszania się pieszych oraz pojazdów po drodze. Bez problemu wskazały zasadę działania sygnalizatora świetlnego oraz zasadę przechodzenia przez jezdnię w miejscach gdzie nie ma świateł. Przedstawienie bardzo się przedszkolakom podobało, świadczyły o tym radosne  oraz uśmiechnięte buzie.

 Dnia 17 listopada obchodziliśmy patronalne święto naszego Przedszkola, którego patronką jest św. Elżbieta. 13 listopada  dzieci wraz z nauczycielami oraz siostrą prowadzącą katechezę  przygotowały występ artystyczny mówiący o życiu i wartościach  którymi żyła św. Elżbiety

              Dnia 12 listopada  dzieci z naszego Przedszkola wraz z opiekunami wybrały  się na wycieczkę do „Kinderplanety”. Na miejscu Przedszkolaki oddały się szalonej zabawie w basenie wypełnionym kolorowymi piłeczkami. Dużo radości sprawiła również zabawa na zjeżdżalniach,  trampolinach,  labiryntach z przeszkodami, dotykowych grach edukacyjnych  oraz wielu  innych wspaniałych atrakcjach. Wyśmienita i szalona zabawa wycisnęła z przedszkolaków wszystkie „soki”. Do przedszkola wróciliśmy  bardzo zmęczeni i  zadowoleni.

          Dnia 20.10.2015 w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały przygotowany specjalnie na tę okazję  program artystyczny. Z wielkim przejęciem dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, a nawet tańczyły. Na koniec uroczystości przedszkolaki  wręczyły wszystkim paniom nauczycielkom wykonane przez siebie upominki.

          Dnia 20 października  2015 do naszego Przedszkola  przyjechali Panowie Strażacy z Jednostki Gaśniczo – Ratunkowej z  Wałbrzychu.

Przedszkolaki  słuchały bardzo uważanie  Panów Strażaków o niebezpiecznych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu ludzi oraz w jaki sposób należy się zachowywać, by zapobiec tym nieszczęściom.  Najwięcej emocji budził jednak wielki, czerwony wóz strażacki. Dzieci mogły  przyjrzeć mu się z bliska, poznać niezbędne wyposażenie i strój strażacki .W czasie spotkania  Strażacy zaprezentowali  pokaz lania wody z węża strażackiego. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, przy bardzo żywym udziale przedszkolaków .

Dnia 21 września  w naszym Przedszkolu gościliśmy teatr "Kanon" z Krakowa z przedstawieniem "Maniery Biedronki Lucynki". To kolejna wizyta aktorów, która została przyjęta z wielkim zaciekawieniem i entuzjazmem przez dzieci. Przedszkolaki bardzo żywiołowo reagowały na zabawę podczas spektaklu.