Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Wałbrzychu funkcjonuje pod tą nazwą od 01.09.2002r. W obecnym roku szkolnym uczęszczających jest 90 dzieci z całego Wałbrzycha, z których większość zapisanych jest w godz. od 5.30 do godz. 17.00. W przedszkolu znajdują się cztery sale przeznaczone do pracy dydaktycznej i zabaw oraz sala gimnastyczna, logopedyczna, jak również całe zaplecze sanitarne i kuchenne. Przy budynku przedszkolnym znajduje się duży ogród z placem zabaw, na którym dzieci bardzo chętnie spędzają czas.

W Przedszkolu Niepublicznym pracuje dobrze wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która używając atrakcyjnych form i metod pracy z dziećmi opartymi na różnorodnych zajęciach, grach dydaktycznych i zabawach dba o rozwój intelektualny każdego dziecka jak również dokłada wszelkich starań by przez rozmowę i dobry przykład przekazać dzieciom już od najmłodszych lat wartości ogólnoludzkie tj. szacunek do drugiego człowieka, uczciwość, prawdomówność.

Oprócz zajęć opartych na programie zatwierdzonym przez MEN oferujemy dzieciom również bezpłatne dodatkowe zajęcia, które mają ułatwić im start w podjęciu dalszej nauki. Są to: język angielski, muzyka z rytmiką, zajęcia logopedyczne, katecheza, gimnastyka ogólnorozwojowa oraz comiesięczne spotkanie z pracownikami Filharmonii Sudeckiej.

Obecnie dzieci biorą udział w dwóch programach profilaktycznych „Czyste powietrze wokół nas” i „Kubusiowi przyjaciele natury”.

Dzieci często wychodzą poza teren przedszkolny: Teatr Lalki i Aktora, Biblioteka dziecięca, Explorapark, Kinderplaneta, Jaskinia Solna. Nie brakuje również spacerów podczas, których dzieci poznają otaczającą ich przyrodę.

Przedszkole posiada własne zaplecze kuchenne, w którym od rana przygotowywane są od podstaw świeże posiłki dla wszystkich dzieci. Dokładamy wszelkich starań aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i rodzinnie. By na ich twarzach malował się szczery uśmiech, który udzielać się będzie wszystkim, z którymi się spotkają. Dla wszystkich zainteresowanych rodziców proponujemy dwa dni adaptacyjne (bezpłatne) podczas których sam rodzic będzie mógł zobaczyć jak funkcjonuje życie w naszym przedszkolu. Serdecznie zapraszamy.